“KORANAVİRÜS DEV ORGANİZASYONU DA ETKİLEYEBİLİR”2020’ye damga vuracak spor müsabakalarının arasında Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın da yer alacağı 12 Haziran- 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası ilk sırada geliyor. 12 Avrupa ülkesindeki 12 kentin ev sahipliği yapacağı UEFA 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı koronavirüsün (Covid-19) etkileyip etkilemeyeceği de konuşuluyor. İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu ve Başakşehir Belediyesi iş birliği ile düzenlenen ‘Akademik ve Reel Sektör İş Birliğinde Spor Çalıştayı’na katılan Marmara Üniversitesi’nden Genetik Uzmanı Doç.Dr.Korkut Ulucan, dev organizasyonu koronavirüsün etkileyip etkilemeyeceği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“ŞAMPİYONA ETKİLENEBİLİR”Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenme veya iptal edilme tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu ve koronvirüsünün sadece günlük hayatı değil sportif aktiviteleri de etkilediğini vurgu yapan Doç.Dr.Korkut Ulucan şunları söyledi: “Özellikle virüsün biyolojik, genetik yapısı her ne kadar anlaşıldığını zannetsek de yeni bilgiler elde ediyoruz çünkü daha yeni bir virüs.Normal virüslere benzeyen yanları da benzemeyen yanları da var.O yüzden de temas ile ilgili bütün aktiviteler de ihtiyatlı davranmamız lazım.Bunun başında da biliyorsunuz spor aktiviteleri geliyor.”

“Özellikle önümüzde Avrupa Futbol Şampiyonası var.Her ne kadar normal viral metobolizmaya baktığımızda sıcaktan etkilendikleri görülse bile bu virüs hakkında çok net bilgilere sahip değiliz. Muhtemelen de bu şampiyonada müsabaka sırasında sporcular belli bir şekilde kendilerini korusalar da taraftar açasından tehlike var. Avrupa Futbol Şampiyonası’nın ertelenme veya iptal edilme tehlikesi ile karşı karşıyayız.Özellikle İtalya’da belli maçlar ertelendi, bazıları seyircisiz oynanma kararı aldı. Ama tabii ki sportif aktivetelerin en büyük olayı seyircidir.Bu yüzden sıkıntılı günler bekliyor bizi.NBA’de olsun diğer branşlarda olsun belli sportif aktivitelerde olsun belli hareketler teması gerektiren hareketler yasaklandı”

Betpas324.com

betboo giriş adresi yeniden değişti.

“KORANAVİRÜS DEV ORGANİZASYONU DA ETKİLEYEBİLİR”

About yeni girişi
betonbet giriş adresini anlık hemen takip edebileceğiniz müthiş bir site. betonbet bonusları ve daha birçok bilgiye anında ulaşabileceksiniz.

4 Comments on “KORANAVİRÜS DEV ORGANİZASYONU DA ETKİLEYEBİLİR”

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*